Az Equitan alkalmazása a Pesterzsébeti Lovasiskolában
A vizsgálat célja a lovardában élő állatok körülményeinek javítása, az istállókban lévő ammónia mennyiségének, valamint az állatokat folyton gyötrıő legyek számának csökkentése, az általuk okozott marások gyógyulási folyamatának elősegítése volt.
A kezelés 2009. július 8-án kezdődött, heti egyszeri EQUITANNAL történő istállópermetezéssel és a legyek által kikezdett bőrfelület kezelésével. A probiotikus lóápoló kijuttatása során fontos szempont, hogy lehetőleg mindenhova jusson az oldatból. A permetezés az istállóban tartózkodó állatokat, az almot, a falakat, mennyezetet, padlózatot, berendezési tárgyakat, szerszámokat érintette. Első héten 30%-os EQUITAN oldattal történt az istállókezelés, majd a második alkalomtól kezdve lecsökkentettük 10%-osra. Az oldat kijuttatása egyszerű mechanikus háti permetezővel történt, a láblemosás pedig EQUITAN lóápoló oldatba áztatott ronggyal.
EREDMÉNYEK:
A kezelés eredményességét elsőként a láblemosás hatására bekövetkező gyógyulási folyamatok megindulása jelezte. Már az első kezelés után 1 héttel a kezelt szamár és lovak lábáról eltűntek a legyek, a kimaródások helyén beszáradt a seb, az állatok nyugodtabbá váltak. Az ammónia-szint csökkenésének eredményeképp érezhetően kevesebb volt a légy, ami a lovak nyugodtabb viselkedésében is megmutatkozott.
Az idő előrehaladtával beigazolódott, hogy a lovardában élő állatok környezetének körülményei javultak az Equitan kezelések hatására, viszont fontos megjegyezni, hogy csak a folyamatos, rendszeres, heti gyakorisággal elvégzett permetezések esetén jelentkeztek a várt hatások.